برای ارسال مقاله نیاز به ثبت‌نام و ورود به سامانه است.

به‌عنوان مرحله‌ای از روند ارسال مقاله ، لازم است که نویسندگان از مهیا بودن اقلام مختلف برای ارسال مقاله اطمینان حاصل کنند. برای این کار لازم است که اقلام موجود در چک‌لیست زیر را بررسی نموده و در صورت مهیا بودن جلوی آن تیک بزنند.

  • مقاله ارسالی قبلاً چاپ نشده و هم در هیچ مجله دیگری تحت داوری برای چاپ نمی‌باشد.
  • فایل ارسال شده به فرمت OpenOffice, Microsoft Word, RTF, یا WordPerfect می‌باشد.
  • فاصله سطور در متن مقاله تک فاصله‌ای است ، فونت 12 در صورت لزوم از فونت ایتالیک بجای زیرخط دار استفاده شده است ، تمام تصاویر و نمودارها و جداول در خود متن در محل مناسب و یا در انتهای متن قرار داده شده است.
  • متن مقاله بر طبق اصول مقاله‌نویسی و مرجع‌نگاری اشاره شده در راهنمای نویسندگان می‌باشد. این راهنما در قسمت درباره مجله قابل مشاهده است.
  • در صورت امکان لینک مراجع در داخل متن قرار داده شده است.

راهنمای نگارش و ارسال مقالات

-طبق دستورالعمل وزارت عتف نویسندگان ملزم به تکمیل فرم تعارض می باشند خواهشمنداست در هنگام ارسال مقاله فایل را به صورت فایل تکمیلی ارسال فرمایید.

-ترتیب قرار گرفتن اجزای مقاله به این شرح است: عنوان، نام نویسندگان  و رتبه علمی آنان و نام مؤسسه محل کار آنها، شماره تلفن و پست الکترونیکی، چکیده فارسی، واژگان کلیدی به فارسی( بین 3 تا 5 کلمه)، عنوان انگلیسی، واژگان کلیدی به انگلیسی، متن اصلی مقاله با بخش بندی‌های مناسب، فهرست علایم، مراجع، پیوست‌ها، جدول‌ها و شکل‌ها (شامل نمودارها، منحنی‌ها و عکس‌ها)

عنوان: عنوان مقاله باید حداکثر در 12 کلمه و معرف محتوای مقاله باشد. ابتدای واژه‌های اصلی عنوان انگلیسی مقاله با حروف بزرگ (Capital) نوشته شود.

نام نویسندگان: نام نویسندگان باید به ترتیبی که مایل هستند در نشریه چاپ شود، مشخص گردد. درصورتی که تعداد نویسندگان بیش از یک نفر باشد، اعلام نام نویسنده‌ای که طرف مکاتبه نشریه است، ضروری است؛ در غیر این صورت همیشه استاد مقاله طرف مکاتبه خواهد بود

چکیده: چکیده فارسی و انگلیسی مقاله، هرکدام حداقل 150 و حداکثر در 250 کلمه شامل: اهداف، روش ها، مهم ترین یافته ها و نتیجه گیری، در اولین صفحه از متن مقاله درج شود. تمام چکیده باید در یک پاراگراف نوشته شود. چکیده انگلیسی باید ترجمه کامل چکیده فارسی و در ذیل آن باشد.

نمودارها، جداول و تصاویر: عنوان جداول در بالا و تصاویر در پایین آنها نوشته شود. منبع و ماخذ جداول و یا تصاویر در ذیل عنوان آنها باید ذکر شود.

مراجع: مراجع باید در متن مقاله در داخل [ ] به ترتیبی که استفاده شده اند شماره گذاری شوند. مراجع فارسی از سمت راست و مراجع لاتین از سمت چپ نوشته شوند. مراجع به صورت تک ستونی تایپ می شوند.ارجاع به منابع در همه موارد لازم به­صورت کامل رعایت و برای ارجاع به منبع از سیستم شماره­گذاری استفاده شود. بدین شکل که منابع در قسمت فهرست منابع و براساس ترتیب استفاده در متن طبقه­بندی گردیده و به ترتیب شمار­ه­گذاری شوند. در هر کجای لازم متن، عدد مربوط به منبع مورد نظر در [...] آورده شود.

فایل مقاله باید دارای ۵ قسمت مجزای صفحه اول (۱ صفحه)، چکیده (۱ صفحه)، متن مقاله، منابع و دیاگرام‌ها (هر کدام در یک صفحه مجزا و توضیح هر کدام در همان صفحه) باشد.

شیوه نگارش:

مقاله باید بر روی کاغذ A4، به صورت دو ستونی با عرض هر ستون 7 سانتی متر و حداکثر 25 سطر در هر صفحه، و رعایت 3 سانتیمتر حاشیه از چهار طرف، با قلم فارسی 12 B Traffic و قلم انگلیسی Calibri  10 تایپ شود.

- در متن مقاله تا حد امکان از نوشتن کلمات غیر فارسی خودداری شود.

- استفاده از پاورقی مجاز نمی‌باشد. (در صورت نیاز، توضیحات انگلیسی را در پرانتز بعد از واژه مورد نظر قید نمایید.

- تمامی صفحه‌های مقاله باید دارای شماره بوده و تعداد آنها از 16 بیشتر نباشد

- دستورهای نقطه‌گذاری در نوشتار متن رعایت شود. مثلاً گذاشتن فاصله قبل از نقطه (.) و ویرگول (،) و علامت سؤال (؟) لازم نیست، ولی بعد از آن‌ها درج یک فاصله لازم است

- ارسال مقاله: ارسال مقاله تنها از طریق ثبت نام در سایت نشریه میسر می‌باشد

نام‌ها و ایمیل‌های وارد شده در سایت مجله، فقط در اهداف بیان شده بکار می‌رود و در دسترس هیچ شخص یا سازمان دیگری قرار نخواهد گرفت.